Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

Konya Güzellik Merkezi, Konya Saç Mezoterapisi, Konya Lazer Epilasyon, Konya Kalıcı Makyaj, Konya Protez Tırnak, Konya Cilt Bakımı, Konya Bölgesel İncelme, Konya Selülit Tedavisi.

Saç mezoterapisi saç dökülmesini durdurmak, mevcut saçın kalitesini artırmak ve incelmiş saçların güçlenmesi amacıyla saçlı deriye uygulanan bir yöntemdir. Saç mezoterapisi uygulanan saçlı deride bu yöntem sayesinde kan dolaşımı artışına sebep olacağından saçın kalınlaşmasına yardımcı olur. Ve saç deride tutunacağından dökülme de en az seviyeye inmiş olur. Tüm dünyada saç dökülmesini önlemek amacıyla uygulanan bir yöntemdir.

Saç mezoterapisi yalnızca saç dökülmesini yavaşlatmak için değil, canlılığını kaybetmiş kuru saçlara sağlıklı ve canlı bir görüntü vermek, saçlardaki yağlanma ve saç diplerindeki kaşıntıyı engellemek amacıyla da uygulanır.  Saçların zayıflayıp dökülme belirtilerinin başlamasıyla beraber mezoterapi seanslarının başlaması tavsiye edilir.

Mod Beauty’de Konya Saç Mezoterapisi, Konya Saç Mezoterapisi Yaptıranlar, Saç Mezoterapisi Konya işlemleri yapılmaktadır.

Konya Saç Mezoterapisi

Saç için gerekli olan aminoasit, mineral ve vitamin karışımlarının saçlı deriye enjeksiyonu le uygulanan tedavi yöntemine saç mezoterapisi adı verilir. Karışımın içerisinde derinin keratin tabakasıyla ilgili ajanlar, yüzey genişleticiler, saçların uzaması ve gelişmesi için ihtiyaç duyulan aminoasitler de bulunur.

Mezoterapi hem saç hem kafa derisi için oldukça faydalı ve etkili bir yöntemdir. Çeşitli saç problemleriyle mücadele aşamasında tercih edilen en popüler uygulamalardan biri olup; yapılan mikroenjeksiyonlarla sağlıklı saçlara sahip olunması ve saçların büyümesi için gereken vitaminleri ve besinleri içeren özel ilaçlar uygulanır.

İnce telli ve cansız saçların daha yoğun ve gür olarak çıkmasını sağlayan saç mezoterapisi kadınlara da erkeklere de uygulanabilen bir yöntemdir. Zayıflayan saçların kalınlaştırılması kozmetik ürünlerle neredeyse imkansız olup saç mezoterapisi sayesinde sağlıklı ve gür saçlara kavuşulması mümkündür.

Saç Mezoterapisi Ne İşe Yarar?

Saç mezoterapisi saç dökülmesini önlemesinin yanı sıra saçın yeniden sağlıklı bir şekilde uzamasını da sağlayan bir yöntem olma özelliğindedir. Saç mezoterapisi hem erkek tipi hem kadın tipi saç dökülmelerinde oldukça iyi sonuçlar verir. Hazırlanan karışımın saç diplerine enjekte edilmesiyle birlikte hücre metabolizmasındaki ve saç derisindeki kan dolaşımının hızlanmasına bağlı olarak saç foliküllerinin canlanması sağlanır. Böylece saçın hacimli, sağlıklı ve güçlü olması desteklenir.

Saç mezoterapisi, saç dökülmesi sorunu nedeniyle saç ekimi işlemi yaptırmış olan kişilere de uygulanabilir. Saç ekimi uygulaması yaptıracak olan kişilere saç ekimi işleminden önce de sonra da saç mezoterapisi uygulanarak saç ekiminin başarısı artırılabilir. Aynı zamanda yeni çıkmış ya da çıkacak olan saçların da güçlendirilmesi sağlanır.

Ayrıca; saç kıllarının daha da kalınlaşması, saç dökülmesinin en az seviyeye indirilmesi, saçın ömrünün uzaması, yeni saçların daha kaliteli bir şekilde çıkması ve hacimli bir saç formuna kavuşulması saç mezoterapisi uygulamasına bağlı olacak elde edilebilecek sonuçlardandır.

Saç Mezoterapisi Kimler İçin Uygundur?

Saç mezoterapisi; erkek tipi saç dökülmesi (Androgenetik Alopesi), çekmeye bağlı saç dökülmesi (Traksiyon Alopesi), saçkıran (Alopesi Areata), Diffüz saç dökülmesi, doğum sonrası saç dökülmesi, genel olarak saç dökülmesi nedeniyle saçlarındaki seyrekleşmeden şikayetçi olan, saçları ince ve güçsüz olan, saç ekimi yaptırmış ve yeni ekilen saçlarının uzun süre kalıcı olmasını isteyen, stres ya da hormon dengesizliklerinden kaynaklı saç dökülmeleri olan, saçları eskisi kadar sağlıklı ve parlak görünmeyen kişilere uygulanabilir.

Saç mezoterapisi; hamilelere, emzirme sürecinde olanlara, kanser ve şeker hastalarına, immunolojik hastalığı olanlara, kan sulandırıcı tedavisi devam etmekte olan kişilere uygulanamaz.

Saç Mezoterapisi Avantajları Nelerdir?

Mezoterapi yönteminde kişinin gereksinimlerine göre planlanan karışım kullanılmakta olup saç mezoterapisi hormonal ve genetik saç dökülme sorunu yaşanması durumlarında destek tedavi olarak tercih edilebilir. Saç mezoterapisinde saçın sağlıklı gelişimi için ihtiyaç duyulan eksikliklerin giderileceği bir uygulama planlanır. Buna bağlı olarak kişinin; daha hacimli, parlak ve dolgun saçlara sahip olması amaçlanır. Saç mezoterapisi prosedürü ile eksik olan yapılar ufak dozlarda ve doğrudan saç dibine aktarılır. Uygulamanın yan etkisi yok denilecek kadar az olmakla birlikte yan etki oluştuğu takdirde kısa süre içerisinde kendiliğinden düzelir. Uzun süreli bir yan etkisi de bulunmaz.

Saç mezoterapisinde küçük dozlardaki ilaçlar bölgesel olarak uygulanır. Sonuçları oldukça hızlı olan etkili bir tedavi yöntemi olarak kabul edilir. Bu nedenle saçlarında incelmeler ve seyrelmeler meydana gelmiş kişilere de saç dökülmesi problemi yaşayan kişilere de saç mezoterapisi prosedürü önerilir. Bu sayede zayıflamış bulunan saç diplerinin yenilenmesi, canlanması ve saç diplerinin güçlendirilmesi mümkün olur.

Saç Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Son derece yaygın bir tedavi olan saç mezoterapisinde her enjeksiyon birkaç yararlı maddenin karışımı olup bir şırıngada 2 ile 6 aktif bileşenin karıştırılması mümkündür. Özellikle B grubu vitaminler oldukça faydalı olup saçın büyümesinde ve restorasyonunda önemli rol oynarlar. Mezoterapide kullanılan diğer bileşenlerden olan bakır ve çinko saç yapısının güçsüzlüğünü önleme özelliğine sahiptir. Genelde kalıtsal saç dökülmesinde kullanılırlar. Hyaluronik asit saç büyümesini hızlandırmakta olup ampullerin beslenmesinden sorumludur. Saçın temeli olan aminoasitler keratin liflerinin oluşumuna katkı sağlarlar. Büyüme faktörleri kafa derisine kan akışını normalleştirmesinin yanı sıra saç diplerini güçlendirip saçların yoğunlaşmasını sağlar. Koenzimler ise saçın yapısını iyileştirmede etkilidir. Minoksidil etken maddesi, saç dökülmesi ile mücadele eden etkili araçlardan biri olsa da çok toksik olduğu ve olumsuz reaksiyonlara neden olabildiği için karışımda bulunması tercih edilmez.

Hastanın isteğine ve doktorun görüşüne bağlı olarak anestezik spreyler kullanılması söz konusu olabilir. Uygulama saç derisi yumuşatılıp derinin kanatılarak kan atılması ve hasta için uygun olan kokteylin saç derisine enjekte edilmesiyle tamamlanır. İlaç doğrudan saç diplerine ulaştığı için hızlı bir sonuç alınması mümkündür. Enjeksiyon yapılan bölgede kan dolaşımının hızlandırılmasını, saç diplerinin ihtiyaç duyduğu vitaminlerin ve minerallerin doğrudan saç dibine ulaştırılmasını sağlayan bu yöntem ağrısızdır. İlk uygulamadan yaklaşık bir ay sonra etki görülmeye başlanır. Seanslar 20-25 dakika sürmekte olup saç mezoterapisinden elde edilen sonucun kalıcı olması içi 3 aylık süre içerisinde her ay en az bir kez uygulama yapılması tavsiye edilir.

Saç mezoterapisi, saç dökülmesi ve saçlarda azalma şikayeti bulunan kişilere uygulanabilecek ideal yöntemlerdendir. Saç mezoterapisi uygulamasına başlanmadan önce; kişinin saç yapısı araştırılıp analiz edilir. Böylece saçtaki yıpranmanın boyutu belirlenir. Saç mezoterapisi seansları çoğunlukla on günde bir olacak şekilde planlanmakla birlikte kişi özelinde saçın durumuna ve doktorun değerlendirmesine göre değişiklik gösterebilir. Saç mezoterapisinin etkileri genellikle 3-4 seans sonrasında görülmeye başlamakla birlikte 8 seansa kadar uygulama gerçekleştirilebilir.

Saç Mezoterapisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Saç mezoterapisi, son 3 ila 5 yılda dökülen saçlarda gözle görülen etki sağlamaktadır. Tamamen kellikte ya da çok önceden dökülen saçlarda etki etmemektedir.

Saç mezoterapisi, 1-2 hafta ara ile 4-8 seans yapılmaktadır. Ortalama tedavi süresi 2 aydır. Etkisi 6-12 ay sürmektedir. 6 ayda bir hatırlatma seansı yapılabilir.

Saç mezoterapisi, altta kalan bebek saçların çıkmasını sağlar ve saç diplerine güçlendirir. Mevcut dökülmeye meyilli saçların dökülmesini engeller. İnce saç tellerinin daha kalın çıkmasına yardımcı olur.

İşlem esnasında, lokal anestezi uygulandığı için çok ağrılı bir işlem değildir. Toplamda 3 cc ilaç uygulanır.

Bizi Takip Edin!

Kampanyalarımızı takip etmek, işlemlerimizi görmek ve çekilişlerimize katılmak için bizi Instagram üzerinden takip edin.

    Sizi Arayalım!

    Kampanyalarımız hakkında bilgi almak ve hızlı randevu için numaranızı bırakın, sizi arayalım!

    Onaylıyorum

    Bizi Takip Edin!

    Abonelerimize özel kampanlarımız ve videolu içeriklerimiz ve hizmetlerimiz için Youtube kanalımıza abone olun!.