Konya Cilt Bakımı

Hydrafacial, Konya Fraksiyonel lazer, Konya Q switch, Konya Fokus ultrason, Konya Kimyasal peeling, Konya Karbon peeling, Konya Leke tedavisi, Konya Dermamelan, Konya Altın iğne, Konya Mezoterapi, Konya PRP tedavisi, Konya Dermapen, Konya Jetpeel, Konya Kollajen bakım uygulaması

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı; dermokozmetik ürünler ve ileri teknoloji cihazlar yardımıyla cilt yüzeyindeki siyah noktaların, ölü cilt hücrelerinin, sebum, toksik gibi gözenek tıkayan maddelerin ciltten uzaklaştırılarak, cildin derinlemesine temizlenmesi işlemidir. Cildin detaylı temizliği ile cilt dokularının nefes alması sağlanarak, parlak, canlı ve sağlıklı bir görünüm elde edilir.

Günümüzde ulaştığımız belgelere baktığımızda tarih boyunca farklı kültürlerde çeşitli cilt bakım rutinleri olduğunu görüyoruz. Eski Mısır kaynaklarına göre milattan önce 3000’li yıllarda cilt temizliğini sadece üst sınıf kişiler gerçekleştiriyordu. Kleopatra’nın deniz kumunu yüz maskesi olarak kullanması eski dönemlerde de pürüzsüz bir cilt için doğal maskelerden yararlanıldığına işaret ediyor. 17. yüzyılda beyaz bir cilt, güzellik ve asalet sembolüydü. Bu sebeple kişiler ciltlerini güneşten koruyarak ve ciltlerine sirke sürerek cilt beyazlıklarını korumaya çalışıyorlardı. 19.yüzyılda ise artık beyaz bir görünüm elde etme isteğine ek olarak bir de kırışıklıkları ortadan kaldırma algısı popülerleşmeye başlamıştı. Böylece kırışık önleyici kremler ve maskeler üretilmeye başlandı. 20. yüzyıla geldiğimizde ise artık sadece kırışıklıkları önlemek değil genç görünümü geri getirmek üzerine teknolojik çalışmalar yapılmaya başlandı. Artık günümüzde kullanılan ileri teknolojik cihazlar sayesinde hem cildimizi yenileyip sağlıklı bir görüntü elde etmek hem de cilt sorunlarını tedavi etmek mümkün hale geldi.

Medikal Cilt Bakımı Faydaları Nelerdir?

Cilt bakım uzmanı ve donanımlı bir klinikte uygulanan medikal cilt bakımı ile derinlemesine temizlenen cilt, yenilenerek canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. Medikal cilt bakımı ile kan dolaşımı ve lenf drenajı canlanarak cildin oksijen seviyesi yükselir. Ciltteki sebum ve nem seviyesi dengelendiği için cilt sivilce ve siyah noktalardan arındırılır. Leke, cilt tonu eşitsizlikleri, sivilce izi gibi cilt problemleri tedavi edilerek ciltte sıkı, parlak ve pürüzsüz bir görünüm sağlanır.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal cilt bakımı aşamaları şu şekildedir;

 • Öncelikle cilt bakım uzmanı, hasta konsültasyonu sağlayarak kişinin cilt sorunlarını ve cilt bakımından beklentilerini dinler.
 • Cilt tipi analizi ve cildin ihtiyaçları doğrultusunda kişiye özel cilt temizleme programı oluşturulur. Kapsamlı muayene sonrası cilt temizliği sırasında kullanılacak dermokozmetik ürünlerin kişiye özel olarak seçilmesi cilt sıkılaşması, yağ dengesi ve alerjik reaksiyonlardan kaçınmak için son derece önemlidir.
 • Cildin epidermis yüzeyi kişiye uygun bir temizleyici ile nazikçe temizlenir.
 • Derin temizlik aşamasına geçmeden önce cildin yumuşayıp gözeneklerin gevşemesi için buhar uygulaması yapılır.
 • Cilt tipine uygun bir peeling ile cilt siyah ve beyaz noktalardan, gözenekleri tıkayan kir ve makyaj artıklarından arındırılır. Peeling ile ciltteki kan dolaşımını hızlandırmak için küçük ve dairesel hareketlerle cilde yavaşça masaj yapılır.
 • Yaşınıza, cinsiyetinize ve bireysel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak cilt bakım uzmanımız tarafından, farklı içerikli serumlar cildinize masaj yapılarak uygulanır. Uygulanan serum cildinizin yenilenmesini ve hücre gelişimini destekleyecektir.
 • Cildin ihtiyacına göre maske, vitamin takviyesi, radyofrekans, ozon terapi gibi cildin nem ve kolajen üretimini destekleyici medikal bir uygulama yapılır.
 • Son aşama olarak cilt nemlendirilerek medikal cilt bakımı tamamlanır.

Medikal Cilt Bakımı İle Kombine Edilebilen Uygulamalar Nelerdir?

Medikal cilt bakımı ile birlikte kullanılabilen, derin cilt temizliğini destekleyecek ve cildinizin ihtiyaçlarına yanıt verebilecek çeşitli cilt bakım uygulamaları bulunmaktadır. Bunlar;

 • Hydrafacial
 • Fraksiyonel lazer
 • Q switch
 • Fokus ultrason
 • Kimyasal peeling
 • Karbon peeling
 • Leke tedavisi
 • Dermamelan (cosmelan)
 • Altın iğne
 • Mezoterapi
 • Dermapen
 • Jetpeel
 • Kollajen bakım uygulaması

Hydrafacial

Vortex teknolojisi ile etkisi kanıtlanmış hydrafacial cihazının vakumlu başlıkları sayesinde cilt gözenekleri el değmeden derinlemesine temizlenmektedir. Arındırma işlemi üzerine uygulanan hydrafacial cilt bakım serumları cildin ihtiyacı olan peptit, antioksidan ve kolajen içeriğine sahiptir. Uygulama sonrası cilt canlanır, gözenekler sıkılaşır, cilt renk tonları düzenlenir ve cildin kendini yenilemesi tetiklenmiş olur.

Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel lazer ile cilt tabakasına gönderilen lazer ışınları cilt dokusunu ısıtarak kontrollü bir hasar sağlar. Böylece kollajen dokuların üretimi tetiklenerek cilt kendi kendini yenileme sürecine girer. Medikal cilt bakımında uygulanan derinlemesine temizlik sonrası uygulanan fraksiyonel lazer işlemi ile cilt hızlı ve etkili bir şekilde canlı, parlak ve sıkılaşmış bir görünüme kavuşur.

Q Switch

Cilt gençleştirme ve leke tedavisinde güçlü lazer atışları ile çözüm sunan Q switch uygulaması medikal cilt bakımı ile birlikte kullanıldığında tatmin edici sonuçlar yaratmaktadır. Etkili lazer atışları ile dövme silme, leke ve çil tedavisi, tırnak mantarı gibi birçok problem için tek seansta gözle görülür etki yaratmaktadır.

Medikal Cilt Bakımı İle Fokus Ultrason

Ameliyatsız yüz germe yöntemleri içerisinde yer alan fokus ultrason cilt altına güçlü ses dalgaları göndererek cildin kendi onarım sürecini başlatmayı hedefler. Fokus ultrason uygulaması ile ince kırışıklıklar, lekeler, yaş almaya bağlı sarkmalar, sivilce izleri tedavi edilerek cilt, ışıltılı ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling uygulamasında cilt yüzeyine uygulanan kimyasal peeling ajanları ile cilt yüzeyinde kontrollü bir soyulma yaratılır. Peeling uygulamasında AHA, BHA, TCA gibi çeşitli kimyasal asit kullanılmaktadır. Ölü deri ve gözeneklere yerleşen kir kalıntıları ortadan kaldırılarak ciltte kolajen ve elastikiyetin arttırılması sağlanır. Böylece hızlı ve etkili bir şekilde pürüzsüz, parlak ve sıkılaşmış bir cilt elde edilir.

Karbon Peeling

Aktif karbon kullanılarak yapılan karbon peeling işlemi ile cilt yüzeyinde erişilmesi en zor gözenek derinlikleri dahi kolaylıkla temizlenmektedir. Aktif karbonun boşluklu yapısı sayesinde cilt gözeneklerindeki sebum ve ölü deri artıkları cilt yüzeyinden uzaklaştırılır. Ciltte kan dolaşımı artarak oksijen seviyesi yükselir ve sağlıklı bir cilt yüzeyi sağlanır.

Leke Tedavisi

Medikal cilt bakımında leke tedavisi ile pigmentasyon bozuklukları, güneş lekeleri, doğum lekeleri, çiller gibi birçok cilt sorununa fayda sağlanmaktadır. Medikal cilt bakımı ile leke tedavisinde tüm leke sorunları giderilerek cilt tonu eşitlenmiş ve canlı bir cilt görünümüne kavuşulur.

Dermamelan (Cosmelan)

Dermamelan leke tedavisinde kullanılan, ciltte bulunan melanin pigmentini baskılayarak leke oluşumunu engelleyen en etkili uygulamalardan biridir. Medikal cilt bakımı ile dermamelan uygulamasında özel bir solüsyon şeklinde cilt yüzeyine maske olarak uygulanır ve 2-12 saat arası ciltte tutulur. Uygulama sonrası lekeler üzerinde gözle görülür bir iyileşme gözlenir.

Altın İğne

Medikal cilt bakımında mikro iğneler yardımı ile cildin alt tabakasına gönderilen radyo frekans dalgaları ile cilt altı kollajen yapı uyarılarak cildin kendini yenilemesi sağlanmaktadır. Altın iğne uygulaması ile cilt sağlıklı ve parlak bir yapıya sahip olur.

Mezoterapi

Mezoterapi, uygulanacak bölgenin ihtiyacına göre mikro iğneler yardımı ile cildin alt katmanına çeşitli bileşenlerin enjekte edilmesi işlemidir. Medikal cilt bakımında mezoterapi cilt lekelerinden selülit, çatlak tedavisine, sivilce izi tedavisinden bölgesel kilo vermeye kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Mezoterapi cildi gençleştirerek sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt yapısı oluşturur.

Dermapen

Dermapen, mikro iğneleme yoluyla cilt yüzeyinde kontrollü hasar yaratarak cildin kendi kendini yenileme sürecini başlatır. Dermapen ile ince kırışıklıkları, lekeleri ve çatlakları tedavi etmek mümkündür.

Jetpeel

Jetpeel ile medikal cilt bakımında bir yandan cilt yüzeyi peeling uygulaması ile mikro ölçekli soyulurken bir yandan da jetpeel özel cihazı sayesinde cilde ihtiyacı olan vitamin, mineral gibi bileşenler verilmektedir. Böylece cilt derinlemesine temizlenmiş ve yenilenmiş olur.

Kollajen Bakım Uygulaması

Kollajen, ciltte kırışıklık ve sarkma oluşmasını engelleyen, cildin nem dengesini koruyan doğal bir aminoasittir. Medikal cilt bakımı ile kollajen bakım uygulaması işlemi sayesinde cilt canlı, sağlıklı, neme doygun bir görünüm elde eder.

Medikal Cilt Bakımı İle Hydrafacial Arasındaki Fark Nedir?

Medikal cilt bakımında cilt temizliği peeling, serum gibi çeşitli bileşenler veya tıbbi aletler yardımı ile cilt bakım uzmanı eliyle gerçekleştirilmektedir. Hydrafacial uygulamasında ise gözenekler özel vakumlu teknolojik bir cihaz yardımıyla el değmeden derinlemesine temizlenmektedir. Medikal cilt bakımında kullanılan dermakozmetik ürünler değişiklik gösterirken hydrafacial uygulamasında kullanılan standart dermakozmetik ürünler bulunmaktadır.

Medikal Cilt Bakımı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Medikal cilt bakımı yapılan gün gözenekler temizlenmiş ve açılmış olduğundan cilt yüzeyi mutlaka güneş kremi ile güneş ışınlarından korunmalıdır. İşlem sonrasındaki ilk gün cilt gözüneklerini tıkayacak fondöten gibi kapatıcı kozmetik ürünler kullanılmamalıdır. Her gün günlük cilt temizliği yapılmalı ve ardından cilt tipine uygun bir nemlendirici ile nemlendirilmelidir.

Medikal Cilt Bakımı Yan Etkileri Nelerdir?

Medikal cilt bakımı sonrası sivilce, leke veya iz gibi bir yan etki oluşmamaktadır. Uygulamalarda klinik cilt bakım ürünleri kullanıldığı için yan etki veya risk olasılığı yok denecek kadar düşüktür. Medikal cilt bakımı sonrası kızarıklık oluşma durumunda kızarıklık aynı gün içerisinde kendi kendine kaybolmaktadır.

Medikal Cilt Bakımı Ne Sıklıkta Yapılmalıdır?

Medikal cilt bakımı yapılma sıklığı kişinin cilt tipine ve cilt sorunlarına gör değişiklik göstermektedir. Akne ve sivilce problemi yaşayan ve leke sorunu olan ciltlerin ihtiyaçları farklı olacağından dolayı en doğru bilgiyi kliniklerimizdeki cilt bakım uzmanlarımızdan alabilirsiniz. Medikal cilt bakımı yaptıranlarda öncesi ve sonrası değişimine bakıldığında tatmin edici sonuçlar görülmektedir. Medikal cilt bakımı erkek ve kadınlara uygulanabilmektedir.

LEAVE A REPLY

Your email address will not be published. Required fields are marked *